| Manufacturer Part Number: | 2N333A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 10MA TO5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2N333A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2N333A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Microsemi IRE Division | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2N333A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2N333A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of 2N333A is new and unused, you can buy 2N333A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2N333A.
| SE15FDHM3/H | DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO219AB | SE15FDHM3/H.pdf | |
| JANTX1N4489D | Zener Diode 100V 1.5W ±1% Through Hole DO-41 | JANTX1N4489D.pdf | |
| BLF4G20S-110B,112 | RF Mosfet LDMOS 28V 700mA 1.93GHz ~ 1.99GHz 13.5dB 100W SOT502B | BLF4G20S-110B,112.pdf | |
| MAX4397DACTM+ | IC SW A/V SCART CON 48-TQFN | MAX4397DACTM+.pdf | |
| MC100ES6222TB | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer IC 3GHz 52-LQFP Exposed Pad | MC100ES6222TB.pdf | |
| R5F2L38CMDFA#V0 | R8C R8C/Lx/38M Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 80-LQFP (14x14) | R5F2L38CMDFA#V0.pdf | |
| HD3-6409-9Z | Decoder IC Fiber Optics 20-PDIP | HD3-6409-9Z.pdf | |
| TLE2082AIP | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | TLE2082AIP.pdf | |
| 74LVCH162374ADGG:5 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP | 74LVCH162374ADGG:5.pdf | |
| MC74VHC1G14DFT2 | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-70 | MC74VHC1G14DFT2.pdf | |
| PCA9306DCURG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel US8 | PCA9306DCURG4.pdf | |
| MAX5902ACEUT+T | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose SOT-23-6 | MAX5902ACEUT+T.pdf | |
| APX812-29UG-7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143 | APX812-29UG-7.pdf | |
| XC6121A241MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121A241MG-G.pdf | |
| MAX1921EUT18+T | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 400mA SOT-23-6 | MAX1921EUT18+T.pdf |