| Manufacturer Part Number: | 2SA216300A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 17810 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 20V 0.03A ML3-N2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SA216300A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SA216300A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 100mV @ 1mA, 10mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 1mA, 10V | |
| Power - Max | 100mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 | |
| Supplier Device Package | ML3-N2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SA216300A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SA216300A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of 2SA216300A is new and unused, you can buy 2SA216300A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SA216300A.
| FVP12030IM3LEG1 | Power Driver Module IGBT Half Bridge 300V 120A VPM19-BA | FVP12030IM3LEG1.pdf | |
| SPZT2222AT1G | TRANS NPN 40V 0.6A SOT223 | SPZT2222AT1G.pdf | |
| IRF9362TRPBF | MOSFET 2P-CH 30V 8A 8SOIC | IRF9362TRPBF.pdf | |
| IPA60R1K5CEXKSA1 | MOSFET N-CH 600V TO220-3 | IPA60R1K5CEXKSA1.pdf | |
| WM8762CGED | DAC, Audio 24 bit 192k Serial 8-SOIC | WM8762CGED.pdf | |
| ADS1148IRHBT | 16 Bit Analog to Digital Converter 4, 7 Input 1 Sigma-Delta 32-VQFN (5x5) | ADS1148IRHBT.pdf | |
| MB9BF522LPMC1-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9B520M Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 160KB (160K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MB9BF522LPMC1-G-JNE2.pdf | |
| R5F100CCALA#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 36-WFLGA (4x4) | R5F100CCALA#X0.pdf | |
| DS90CF383MTD/NOPB | Interface 56-TSSOP | DS90CF383MTD/NOPB.pdf | |
| EL9212IYEZ-T7 | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit 8-HMSOP | EL9212IYEZ-T7.pdf | |
| NLV14559BDWR2G | IC REGISTER 8BIT 16SOIC | NLV14559BDWR2G.pdf | |
| 71256S55TDB | IC SRAM 256KBIT 55NS 28CDIP | 71256S55TDB.pdf | |
| MT46V32M16FN-75 L:C | IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA | MT46V32M16FN-75 L:C.pdf | |
| MAX6307UK30D3-T | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel SOT-23-5 | MAX6307UK30D3-T.pdf | |
| XC6108C29AGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6108C29AGR-G.pdf |