| Manufacturer Part Number: | 2SB1320A0A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 21010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 50V 0.1A MT-1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SB1320A0A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SB1320A0A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 10mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 2mA, 10V | |
| Power - Max | 400mW | |
| Frequency - Transition | 80MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 3-SIP | |
| Supplier Device Package | MT-1-A1 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SB1320A0A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SB1320A0A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of 2SB1320A0A is new and unused, you can buy 2SB1320A0A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SB1320A0A.
| BYG24D-E3/TR3 | DIODE AVALANCHE 200V 1.5A | BYG24D-E3/TR3.pdf | |
| PZM12NB3,115 | Zener Diode 12V 300mW ±2% Surface Mount SMT3 | PZM12NB3,115.pdf | |
| ZTX749 | TRANS PNP 25V 2A E-LINE | ZTX749.pdf | |
| AD7899ARZ-1 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SOIC W | AD7899ARZ-1.pdf | |
| MAX513CSD | 8 Bit Digital to Analog Converter 3 14-SOIC | MAX513CSD.pdf | |
| TMS320LC206PZA80 | IC CMOS DSP 100LQFP | TMS320LC206PZA80.pdf | |
| ADBF609WCBCZ502 | BLACKFIN CORE PROCESSOR W/HD PV | ADBF609WCBCZ502.pdf | |
| XC2S100-6PQG208C | IC FPGA 140 I/O 208QFP | XC2S100-6PQG208C.pdf | |
| XC5VLX220-2FFG1760I | IC FPGA 800 I/O 1760FBGA | XC5VLX220-2FFG1760I.pdf | |
| 5CGXBC7D7F31C8N | IC FPGA 480 I/O 896FBGA | 5CGXBC7D7F31C8N.pdf | |
| R5F52201BDFM#V0 | RX RX200 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | R5F52201BDFM#V0.pdf | |
| SN74LV161AD | IC 4BIT SYNC BINRY COUNTR 16SOIC | SN74LV161AD.pdf | |
| NLV14012BDR2G | NAND Gate IC 2 Channel 14-SOIC | NLV14012BDR2G.pdf | |
| UCC2818AN | PFC IC Average Current 6kHz ~ 220kHz 16-PDIP | UCC2818AN.pdf | |
| MAX16129UADFD+ | Load Dump, Voltage Protection PMIC 8-uMAX | MAX16129UADFD+.pdf |