| Manufacturer Part Number: | 2SD1423A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 50V 0.5A NS-B1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SD1423A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SD1423A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 30mA, 300mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 85 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 300mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | NS-B1 | |
| Supplier Device Package | NS-B1 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SD1423A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SD1423A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of 2SD1423A is new and unused, you can buy 2SD1423A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SD1423A.
| BAR6404WE6327BTSA1 | RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 150V 100mA 250mW PG-SOT323-3 | BAR6404WE6327BTSA1.pdf | |
| BZG03C11TR3 | Zener Diode 11V 1.25W Surface Mount DO-214AC | BZG03C11TR3.pdf | |
| BC556TF | TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 | BC556TF.pdf | |
| 8N4DV85EC-0055CDI8 | VCXO IC 156.25MHz, 125MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0055CDI8.pdf | |
| 8N3QV01LG-0075CDI8 | VCXO IC 150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0075CDI8.pdf | |
| PCM1744U | DAC, Audio 24 bit 96k I²S 14-SOIC | PCM1744U.pdf | |
| EP2C5F256C6N | IC FPGA 158 I/O 256FBGA | EP2C5F256C6N.pdf | |
| ATXMEGA16D4-MHR | AVR AVR® XMEGA® D4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-VQFN (7x7) | ATXMEGA16D4-MHR.pdf | |
| PIC16F630-E/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16F630-E/SL.pdf | |
| MB90427GAVPF-GS-361 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90425G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90427GAVPF-GS-361.pdf | |
| IS42S32800D-75EB-TR | IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA | IS42S32800D-75EB-TR.pdf | |
| DRV10866DSCR | Motor Driver Power MOSFET PWM 10-WSON (3x3) | DRV10866DSCR.pdf | |
| MAX6865UK29D1L+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6865UK29D1L+T.pdf | |
| TPS54326RGTT | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.76V 1 Output 3A 16-VFQFN Exposed Pad | TPS54326RGTT.pdf | |
| S-1701W3025-M5T1G | - Converter, Battery Powered Devices Voltage Regulator IC 1 Output SOT-23-5 | S-1701W3025-M5T1G.pdf |