| Manufacturer Part Number: | 2SD145000A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 20V 0.5A NS-B1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SD145000A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SD145000A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 20mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 500mA, 2V | |
| Power - Max | 300mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | NS-B1 | |
| Supplier Device Package | NS-B1 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SD145000A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SD145000A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of 2SD145000A is new and unused, you can buy 2SD145000A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SD145000A.
| 1N5234B-TP | Zener Diode 6.2V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5234B-TP.pdf | |
| CDLL3038A | Zener Diode 56V 1W ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL3038A.pdf | |
| MUN2130T1G | TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 | MUN2130T1G.pdf | |
| 8N3QV01LG-0140CDI8 | VCXO IC 133.333333MHz, 140MHz, 146.666666MHz, 153.333333MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0140CDI8.pdf | |
| PCF2127AT/1,518 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 512B I²C, 2-Wire Serial 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | PCF2127AT/1,518.pdf | |
| LFXP2-5E-5QN208C | IC FPGA 146 I/O 208QFP | LFXP2-5E-5QN208C.pdf | |
| DF2633RF28V | H8S/2600 H8® H8S/2600 Microcontroller IC 16-Bit 28MHz 256KB (256K x 8) FLASH 128-QFP (14x20) | DF2633RF28V.pdf | |
| LM1458M | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | LM1458M.pdf | |
| LTC1444CN#PBF | Comparator with Voltage Reference CMOS, Open-Drain, TTL 16-PDIP | LTC1444CN#PBF.pdf | |
| TEA18362T/1J | Converter Offline Flyback Topology 25kHz ~ 132.5kHz 8-SO | TEA18362T/1J.pdf | |
| AD8213WYRMZ | Current Monitor Regulator High/Low-Side 10-MSOP | AD8213WYRMZ.pdf | |
| MAX6340UK31+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | MAX6340UK31+T.pdf | |
| ISL6729IB-T | Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | ISL6729IB-T.pdf | |
| NCV663SQ30T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 100mA SC-82AB | NCV663SQ30T1G.pdf |