| Manufacturer Part Number: | 2SD2114KT146V |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 13010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 20V 0.5A SOT-346 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SD2114KT146V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SD2114KT146V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 20mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 820 @ 10mA, 3V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 350MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SD2114KT146V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SD2114KT146V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of 2SD2114KT146V is new and unused, you can buy 2SD2114KT146V Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SD2114KT146V.
| VUO30-08NO3 | RECT BRIDGE 3PH 37A 800V FO-F-B | VUO30-08NO3.pdf | |
| HSMS-8209-TR1G | RF Diode Schottky - Cross Over 4V 75mW SOT-143-4 | HSMS-8209-TR1G.pdf | |
| CDLL5263A | Zener Diode 56V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL5263A.pdf | |
| 1N5920BUR-1 | Zener Diode 6.2V 1.25W ±5% Surface Mount DO-213AB | 1N5920BUR-1.pdf | |
| NTMFS4C53NT1G | MOSFET N-CH 30V 38A SO8FL | NTMFS4C53NT1G.pdf | |
| MB91F060BSPMC-GSE2 | IC MCU FLASH MICOM-0.09 208LQFP | MB91F060BSPMC-GSE2.pdf | |
| R5F571MLDDLK#20 | RXv2 RX71M Microcontroller IC 32-Bit 240MHz 4MB (4M x 8) FLASH 145-TFLGA (7x7) | R5F571MLDDLK#20.pdf | |
| MPC603RVG300LC | PowerPC 603e Microprocessor IC MPC6xx 1 Core, 32-Bit 300MHz 255-FCCBGA (21x21) | MPC603RVG300LC.pdf | |
| TSM933CUA+T | Comparator with Voltage Reference CMOS, Push-Pull, TTL 8-MSOP | TSM933CUA+T.pdf | |
| 74ALVCH16245TTR | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74ALVCH16245TTR.pdf | |
| 74HC283DB,112 | IC 4BIT BINARY FULL ADDER 16SSOP | 74HC283DB,112.pdf | |
| MIC38HC44BN | Converter Offline Boost, Buck, Flyback, Forward Topology 500kHz 8-DIP | MIC38HC44BN.pdf | |
| S-8244AACFN-CECT2U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-MSOP | S-8244AACFN-CECT2U.pdf | |
| IXS839S1T/R | IC MOSFET DRIVER SYNC BUCK 8SOIC | IXS839S1T/R.pdf | |
| VN340SP-33-E | IC SMART PWR SSR QUAD POWERSO10 | VN340SP-33-E.pdf |