| Manufacturer Part Number: | 2SD2114KT146W |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 20V 0.5A SOT-346 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SD2114KT146W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SD2114KT146W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 20mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 820 @ 10mA, 3V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 350MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SMT3 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SD2114KT146W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SD2114KT146W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of 2SD2114KT146W is new and unused, you can buy 2SD2114KT146W Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SD2114KT146W.
| GBL06-G | DIODE BRIDGE 4A 600V 2GBJ | GBL06-G.pdf | |
| JAN1N4372DUR-1 | Zener Diode 3V ±1% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4372DUR-1.pdf | |
| IRG4PC50K | IGBT 600V 52A 200W Through Hole TO-247AC | IRG4PC50K.pdf | |
| 8N4QV01FG-0057CDI8 | VCXO IC 155.52MHz, 77.76MHz, 38.88MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0057CDI8.pdf | |
| AD5410ACPZ-REEL | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 40-LFCSP-VQ (6x6) | AD5410ACPZ-REEL.pdf | |
| SPC560B54L5C6E0X | e200z0h SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 768KB (768K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | SPC560B54L5C6E0X.pdf | |
| MAX4714EXT+T | 1 Circuit IC Switch 2:1 800 mOhm SC-70-6 | MAX4714EXT+T.pdf | |
| AS3517-T | Audio Interface I²S 81-CTBGA (9x9) | AS3517-T.pdf | |
| FUSB300CUCX | USB Controller USB 3.1 USB Interface 9-WLCSP (1.21 x 1.22) | FUSB300CUCX.pdf | |
| ADM207EARS-REEL | 5/3 Transceiver Full RS232 24-SSOP | ADM207EARS-REEL.pdf | |
| PCA9515ADP/G-T | Buffer, ReDriver 1 Channel 400kHz 8-TSSOP | PCA9515ADP/G-T.pdf | |
| CD74HC10M96E4 | NAND Gate IC 3 Channel 14-SOIC | CD74HC10M96E4.pdf | |
| 7007S55J | IC SRAM 256KBIT 55NS 68PLCC | 7007S55J.pdf | |
| JS48F4400P0VB00A | IC FLASH 512MBIT 85NS 56TSOP | JS48F4400P0VB00A.pdf | |
| REF2920AIDBZTG4 | Series Voltage Reference IC ±2% 25mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | REF2920AIDBZTG4.pdf |