| Manufacturer Part Number: | 2SD217700A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 50V 2A MT-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2SD217700A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2SD217700A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 50mA, 1A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 200mA, 2V | |
| Power - Max | 1W | |
| Frequency - Transition | 110MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 3-SIP | |
| Supplier Device Package | MT-2-A1 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2SD217700A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2SD217700A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of 2SD217700A is new and unused, you can buy 2SD217700A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2SD217700A.
| VS-MBRS130LTRPBF | DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB | VS-MBRS130LTRPBF.pdf | |
| MA4E2200B1-287T | RF Diode Schottky - 1 Pair Series Connection 1.5V SOT-23-3 | MA4E2200B1-287T.pdf | |
| BZX84-C15,215 | Zener Diode 15V 250mW ±5% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-C15,215.pdf | |
| CMHZ5229B BK | Zener Diode 4.3V 250mW ±5% Surface Mount SOD-123 | CMHZ5229B BK.pdf | |
| CS35-14IO4 | SCR 1400V 120A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AC (TO-65) | CS35-14IO4.pdf | |
| SI5216-B6-GTR | IC CLOCK GENERATOR PCIE 8TSSOP | SI5216-B6-GTR.pdf | |
| 5P49V5913B005NLGI8 | IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN | 5P49V5913B005NLGI8.pdf | |
| 8N3SV76LC-0060CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0060CDI8.pdf | |
| MAX5189BEEI+T | 8 Bit Digital to Analog Converter 2 28-QSOP | MAX5189BEEI+T.pdf | |
| 5SGSED6N2F45C3N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGSED6N2F45C3N.pdf | |
| MPC8377VRALG | PowerPC e300c4s Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 667MHz 689-TEPBGA II (31x31) | MPC8377VRALG.pdf | |
| 74AHCT1G66GW,165 | 1 Circuit IC Switch 1:1 22 Ohm 5-TSSOP | 74AHCT1G66GW,165.pdf | |
| USB002 | USB TO I2C 8.5V | USB002.pdf | |
| MCP2021A-500E/SN | 1/1 Transceiver Half LIN 8-SOIC | MCP2021A-500E/SN.pdf | |
| SY88927VZC | 0/1 Receiver 8-SOIC | SY88927VZC.pdf |