| Manufacturer Part Number: | AON6414A |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha & Omega Semiconductor Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 5X6DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AON6414A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AON6414A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AOS Green Policy | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Alpha & Omega Semiconductor Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 13A (Ta), 30A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8 mOhm @ 20A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 24nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1380pF @ 15V | |
| Power - Max | 2.3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerSMD, Flat Leads | |
| Supplier Device Package | 8-DFN (5x6) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AON6414A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AON6414A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Alpha & Omega Semiconductor Inc. all series components. The condition of AON6414A is new and unused, you can buy AON6414A Alpha & Omega Semiconductor Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AON6414A.
| ER3DB-TP | DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AA | ER3DB-TP.pdf | |
| SMAZ5940B-M3/61 | Zener Diode 43V 500mW ±5% Surface Mount DO-214AC | SMAZ5940B-M3/61.pdf | |
| LFE2-12SE-5TN144C | IC FPGA 93 I/O 144TQFP | LFE2-12SE-5TN144C.pdf | |
| EP2A25F672C9 | IC FPGA 492 I/O 672FBGA | EP2A25F672C9.pdf | |
| PIC16F1789T-I/MV | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 40-UQFN (5x5) | PIC16F1789T-I/MV.pdf | |
| PIC16C56A-20E/P | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.5KB (1K x 12) OTP 18-PDIP | PIC16C56A-20E/P.pdf | |
| AD822AN | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP | AD822AN.pdf | |
| FMS6408MTC143 | IC DRIVER VID FLTR TRPL 14TSSOP | FMS6408MTC143.pdf | |
| SN74ACT3631-20PCB | IC CLOCKED FIFO MEMORY 120HLQFP | SN74ACT3631-20PCB.pdf | |
| FDMF3030 | MODULE DRMOS 50A 40-PQFN | FDMF3030.pdf | |
| STK554U362C-E | IC BRIDGE DRIVER PAR 29SIP | STK554U362C-E.pdf | |
| LM385LP-2-5 | Shunt Voltage Reference IC ±3% 20mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | LM385LP-2-5.pdf | |
| MAX5069DAUE+ | Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-TSSOP-EP | MAX5069DAUE+.pdf |