| Manufacturer Part Number: | AON6932A |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha & Omega Semiconductor Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET 2N-CH 30V 22A/36A 8DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AON6932A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AON6932A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AOS Green Policy | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | Alpha & Omega Semiconductor Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | 2 N-Channel (Half Bridge) | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 22A, 36A | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5 mOhm @ 20A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.2V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1037pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.6W, 4.3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-DFN (5x6) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AON6932A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AON6932A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Alpha & Omega Semiconductor Inc. all series components. The condition of AON6932A is new and unused, you can buy AON6932A Alpha & Omega Semiconductor Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AON6932A.
| DS1844-100 | Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 64 Taps I²C Interface 20-PDIP | DS1844-100.pdf | |
| MAX4537ESE | 4 Circuit IC Switch 1:1 100 Ohm 16-SOIC | MAX4537ESE.pdf | |
| PCA82C251T/N3,112 | 1/1 Transceiver Half CAN 8-SO | PCA82C251T/N3,112.pdf | |
| TLK2201ARCPG4 | 1/1 Transceiver Full IEEE 802.3 64-HVQFP | TLK2201ARCPG4.pdf | |
| LMV821M5 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | LMV821M5.pdf | |
| SN74LS163ADG4 | IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC | SN74LS163ADG4.pdf | |
| 74CBTLV3257D,118 | Multiplexer/Demultiplexer 4 x 2:1 16-SO | 74CBTLV3257D,118.pdf | |
| CY7C1460KV33-200AXCT | IC SRAM 36MBIT 200MHZ 100TQFP | CY7C1460KV33-200AXCT.pdf | |
| CY7C2642KV18-333BZXC | IC SRAM 36MBIT 333MHZ 165FBGA | CY7C2642KV18-333BZXC.pdf | |
| TC1412NEUA713 | IC MOSFET DRIVER 2A HS 8MSOP | TC1412NEUA713.pdf | |
| MAX6773TALD2+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-TDFN-EP (3x3) | MAX6773TALD2+T.pdf | |
| MAX6385XS29D4-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-4 | MAX6385XS29D4-T.pdf | |
| S-817A32ANB-CUVT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 50mA SC-82AB | S-817A32ANB-CUVT2G.pdf |