| Manufacturer Part Number: | AON6934A |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha & Omega Semiconductor Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET 2N-CH 30V 22A/30A 8DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AON6934A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AON6934A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AOS Green Policy | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays | |
| Manufacturer | Alpha & Omega Semiconductor Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | 2 N-Channel (Half Bridge) | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 22A, 30A | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.2 mOhm @ 20A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.2V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 22nC @ 10V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1037pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.6W, 4.3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerVDFN | |
| Supplier Device Package | 8-DFN (5x6) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AON6934A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AON6934A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Alpha & Omega Semiconductor Inc. all series components. The condition of AON6934A is new and unused, you can buy AON6934A Alpha & Omega Semiconductor Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AON6934A.
| SA2J-M3/61T | DIODE GPP 2A 600V DO-214AC | SA2J-M3/61T.pdf | |
| VS-ST1200C12K0P | SCR 1200V 3080A Standard Recovery Chassis Mount A-24 (K-Puk) | VS-ST1200C12K0P.pdf | |
| CPH3350-TL-W | MOSFET P-CH 20V 3A CPH3 | CPH3350-TL-W.pdf | |
| SL2309ZI-1H | IC BUFFER 140MHZ 9CH3.3V 16TSSOP | SL2309ZI-1H.pdf | |
| 5SGXEA7K2F40C1N | IC FPGA 696 I/O 1517FBGA | 5SGXEA7K2F40C1N.pdf | |
| PIC12CE519-04E/SM | PIC PIC® 12C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.5KB (1K x 12) OTP 8-SOIJ | PIC12CE519-04E/SM.pdf | |
| MAX362CSE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 85 Ohm 16-SO | MAX362CSE+.pdf | |
| LM7322MAX/NOPB | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | LM7322MAX/NOPB.pdf | |
| SN74ALVC16244AZQLR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) | SN74ALVC16244AZQLR.pdf | |
| MC74HC175ADR2G | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC | MC74HC175ADR2G.pdf | |
| BR24T02NUX-WTR | IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8VSON | BR24T02NUX-WTR.pdf | |
| MT29F8G08ABACAH4-IT:C | IC FLASH 8GBIT VFBGA | MT29F8G08ABACAH4-IT:C.pdf | |
| MAX78630+PPM/D00T | IC ENERGY MEAS PROC LMU TQFN | MAX78630+PPM/D00T.pdf | |
| FAN7311N | LCD TV/Monitor PMIC 20-DIP | FAN7311N.pdf | |
| MAX8715EUA+T | Boost, SEPIC Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.6V 1 Output 1.8A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | MAX8715EUA+T.pdf |