| Manufacturer Part Number: | AR4PJ-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Avalanche 600V 2A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AR4PJ-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AR4PJ-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Avalanche | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 140ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 77pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AR4PJ-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AR4PJ-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of AR4PJ-M3/86A is new and unused, you can buy AR4PJ-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AR4PJ-M3/86A.
| MSD50-12 | DIODE BRIDGE 3PH 1200V 50A SM1 | MSD50-12.pdf | |
| 1N4764CPE3/TR8 | Zener Diode 100V 1W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N4764CPE3/TR8.pdf | |
| MAZ206800G | Zener Diode 6.8V 1W ±6% Through Hole DO-41 | MAZ206800G.pdf | |
| DS1135Z-6+ | Delay Line IC Multiple, NonProgrammable 6ns 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1135Z-6+.pdf | |
| MCP7940NT-I/MNY | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 64B I²C, 2-Wire Serial 8-WFDFN Exposed Pad | MCP7940NT-I/MNY.pdf | |
| M1A3P400-FG256I | IC FPGA 178 I/O 256FBGA | M1A3P400-FG256I.pdf | |
| 10AX066K2F40E2SG | IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA | 10AX066K2F40E2SG.pdf | |
| LPC1768FBD100,551 | ARM® Cortex®-M3 LPC17xx Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | LPC1768FBD100,551.pdf | |
| PIC18C442-I/PT | PIC PIC® 18C Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) OTP 44-TQFP (10x10) | PIC18C442-I/PT.pdf | |
| MB90223PF-GT-335-BND | F²MC-16F F²MC-16F MB90220 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 120-QFP (28x28) | MB90223PF-GT-335-BND.pdf | |
| MB91F467BAPMC-GSE2-W001 | FR60 RISC FR MB91460B Microcontroller IC 32-Bit 96MHz 1.0625MB (1.0625M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MB91F467BAPMC-GSE2-W001.pdf | |
| 89H24NT24G2ZAHL8 | Switch Interfacing Interface 324-FCBGA (19x19) | 89H24NT24G2ZAHL8.pdf | |
| BR24L16F-WE2 | IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP | BR24L16F-WE2.pdf | |
| AT45DB011D-MH-SL954 | IC FLASH 1MBIT 66MHZ 8UDFN | AT45DB011D-MH-SL954.pdf | |
| 71024S15TYGI8 | IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ | 71024S15TYGI8.pdf |