| Manufacturer Part Number: | AU1PDHM3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE AVALANCHE 200V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AU1PDHM3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AU1PDHM3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Avalanche | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 200V | |
| Capacitance @ Vr, F | 11pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AU1PDHM3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AU1PDHM3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of AU1PDHM3/84A is new and unused, you can buy AU1PDHM3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AU1PDHM3/84A.
| FJH1100 | DIODE GEN PURP 15V 150MA DO35 | FJH1100.pdf | |
| FMB2222A | TRANS 2NPN 40V 0.5A 6SSOT | FMB2222A.pdf | |
| TK8S06K3L(T6L1,NQ) | MOSFET N-CH 60V 8A DPAK-3 | TK8S06K3L(T6L1,NQ).pdf | |
| PH955L,115 | MOSFET N-CH 55V 62.5A LFPAK | PH955L,115.pdf | |
| 23S05E-1DCGI | IC CLK BUFFER ZD HI DRIVE 8-SOIC | 23S05E-1DCGI.pdf | |
| SY89538LHG TR | IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP | SY89538LHG TR.pdf | |
| 8N3SV75BC-0041CDI | VCXO IC 693.483MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0041CDI.pdf | |
| AD5318ARU-REEL7 | 10 Bit Digital to Analog Converter 8 16-TSSOP | AD5318ARU-REEL7.pdf | |
| ATTINY20-CCU | AVR AVR® ATtiny Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 2KB (1K x 16) FLASH 15-UFBGA (3x3) | ATTINY20-CCU.pdf | |
| EFM32G280F128-QFP100T | ARM® Cortex®-M3 Gecko Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | EFM32G280F128-QFP100T.pdf | |
| PIC16C54T-XTI/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 20-SSOP | PIC16C54T-XTI/SS.pdf | |
| STA2065N | IC APPL PROCESSOR 472TFBGA | STA2065N.pdf | |
| CP80C86-2Z | 80C86 Microprocessor IC - 1 Core, 16-Bit 8MHz 40-DIP | CP80C86-2Z.pdf | |
| LTC4316IDD#TRPBF | Address Translator Interface 10-DFN (3x3) | LTC4316IDD#TRPBF.pdf | |
| 7201LA20TDB | IC MEM FIFO 512X9 ASYNC 28CDIP | 7201LA20TDB.pdf |