| Manufacturer Part Number: | AU1PJHM3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE AVALANCHE 600V 1A DO220AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AU1PJHM3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AU1PJHM3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Avalanche | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 1A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 600V | |
| Capacitance @ Vr, F | 11pF @ 4V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AU1PJHM3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AU1PJHM3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of AU1PJHM3/84A is new and unused, you can buy AU1PJHM3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AU1PJHM3/84A.
| AOD210 | MOSFET N-CH 30V 70A TO252 | AOD210.pdf | |
| MCF51JM32VLD | Coldfire V1 MCF51JM Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 44-LQFP (10x10) | MCF51JM32VLD.pdf | |
| PIC24FJ32GA104T-I/PT | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC24FJ32GA104T-I/PT.pdf | |
| LPC4312JBD144E | ARM® Cortex®-M4/M0 LPC43xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 204MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | LPC4312JBD144E.pdf | |
| WJLXT971ALE.A4-857346 | 1/1 Transceiver Full Ethernet 64-LQFP (10x10) | WJLXT971ALE.A4-857346.pdf | |
| AD632TH | Analog Multiplier/Divider 4-Quadrant TO-100-10 | AD632TH.pdf | |
| CY74FCT245CTSOCTG4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | CY74FCT245CTSOCTG4.pdf | |
| 74AHCT1G08DBVTE4 | AND Gate IC 1 Channel SOT-23-5 | 74AHCT1G08DBVTE4.pdf | |
| CD4047BEE4 | Monostable Multivibrator 80ns 14-PDIP | CD4047BEE4.pdf | |
| IS61NLP25636A-200B3I-TR | IC SRAM 9MBIT 200MHZ 165BGA | IS61NLP25636A-200B3I-TR.pdf | |
| AT49F002NT-12TC | IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP | AT49F002NT-12TC.pdf | |
| STGIPQ5C60T-HL | Motor Driver IGBT 26-N2DIP | STGIPQ5C60T-HL.pdf | |
| XC6123C348ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123C348ER-G.pdf | |
| CAT1022WI-45-GT3 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | CAT1022WI-45-GT3.pdf |