| Manufacturer Part Number: | BAP51-06W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Anode 50V 50mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP51-06W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP51-06W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | PIN diode transfer 22/Jul/2013 Wafer Manufacturing Transfer 24/Dec/2013 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | General Purpose PIN Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 50mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 5V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 2.5 Ohm @ 10mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP51-06W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP51-06W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP51-06W,115 is new and unused, you can buy BAP51-06W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP51-06W,115.
| SDUR3030WT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 300V 15A Through Hole TO-247-3 | SDUR3030WT.pdf | |
| 1N5376AE3/TR12 | Zener Diode 87V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5376AE3/TR12.pdf | |
| CD4046BNSR | IC PHASE-LOCK LOOP MCPWR 16SO | CD4046BNSR.pdf | |
| 8N3SV76KC-0011CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0011CDI8.pdf | |
| MSP430F5335IZQWR | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 256KB (256K x 8) FLASH 113-BGA Microstar Junior (7x7) | MSP430F5335IZQWR.pdf | |
| PIC17C43T-33/PQ | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 33MHz 8KB (4K x 16) OTP 44-MQFP (10x10) | PIC17C43T-33/PQ.pdf | |
| EFM32LG880F128-QFP100T | ARM® Cortex®-M3 Leopard Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH | EFM32LG880F128-QFP100T.pdf | |
| M37477M2T-399FP#X2 | 740 740/747x Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) Mask ROM | M37477M2T-399FP#X2.pdf | |
| KMPC8543HXAQG | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 783-FCPBGA (29x29) | KMPC8543HXAQG.pdf | |
| MC3486DRE4 | 0/4 Receiver RS422, RS423 16-SOIC | MC3486DRE4.pdf | |
| MAX4313EUA+ | IC AMP VIDEO MUX 8-UMAX | MAX4313EUA+.pdf |