| Manufacturer Part Number: | BAP63-05W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Cathode 50V 100mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP63-05W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP63-05W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RF Small Signal Products Part 1 RF Small Signal Products Part 2 | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 01/Oct/2014 Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Cathode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 20V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 1.5 Ohm @ 100mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP63-05W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP63-05W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP63-05W,115 is new and unused, you can buy BAP63-05W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP63-05W,115.
| DSTF4045C | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 20A Through Hole TO-220-3 Isolated Tab | DSTF4045C.pdf | |
| MMSZ5255C-HE3-08 | Zener Diode 28V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5255C-HE3-08.pdf | |
| HGTG18N120BND | IGBT NPT 1200V 54A 390W Through Hole TO-247 | HGTG18N120BND.pdf | |
| EPM7128SQC100-10F | IC CPLD 128MC 10NS 100QFP | EPM7128SQC100-10F.pdf | |
| XCV150-4BG256C | IC FPGA 180 I/O 256BGA | XCV150-4BG256C.pdf | |
| Z8F2422VS020SG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 24KB (24K x 8) FLASH | Z8F2422VS020SG.pdf | |
| MC68302AG33C | M68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 8/16-Bit 33MHz 144-LQFP (20x20) | MC68302AG33C.pdf | |
| MC10E157FN | Multiplexer 1 x 2:1 28-PLCC (11.51x11.51) | MC10E157FN.pdf | |
| MIC708SMY | Supervisor Complementary 1 Channel 8-SOIC | MIC708SMY.pdf | |
| UC3845D8G4 | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | UC3845D8G4.pdf | |
| LP3874EMP-2.5 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 800mA SOT-223-5 | LP3874EMP-2.5.pdf |