| Manufacturer Part Number: | BAP64-05W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 12635 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Cathode 100V 100mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP64-05W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP64-05W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RF Small Signal Products Part 1 RF Small Signal Products Part 2 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | General Purpose PIN Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Cathode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.35pF @ 20V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 1.35 Ohm @ 100mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP64-05W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP64-05W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP64-05W,115 is new and unused, you can buy BAP64-05W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP64-05W,115.
| IRKC56/10A | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1000V (1kV) 60A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | IRKC56/10A.pdf | |
| BTA06-600SWRG | TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220AB | BTA06-600SWRG.pdf | |
| T2322B | TRIAC SENS GATE 200V TO225AA | T2322B.pdf | |
| 960001AFLFT | IC FREQ GENERATOR/BUFFER 48-SSOP | 960001AFLFT.pdf | |
| CY7B951-SXCT | 1/1 Transceiver Full LAN, ATM 24-SOIC | CY7B951-SXCT.pdf | |
| TLV4110IDG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV4110IDG4.pdf | |
| CD74HC4017PWR | IC COUNTER/DIVIDER HS 16-TSSOP | CD74HC4017PWR.pdf | |
| IP2003PBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 40A Power Block (LGA) | IP2003PBF.pdf | |
| S-812C36BPI-C4QTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 50mA SNT-6A (H) | S-812C36BPI-C4QTFU.pdf |