| Manufacturer Part Number: | BAP65-05W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Cathode 30V 100mA 240mW SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAP65-05W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAP65-05W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RF Small Signal Products Part 1 RF Small Signal Products Part 2 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Cathode | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30V | |
| Current - Max | 100mA | |
| Capacitance @ Vr, F | 0.425pF @ 20V, 1MHz | |
| Resistance @ If, F | 350 mOhm @ 100mA, 100MHz | |
| Power Dissipation (Max) | 240mW | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAP65-05W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAP65-05W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAP65-05W,115 is new and unused, you can buy BAP65-05W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAP65-05W,115.
| SIA923AEDJ-T1-GE3 | MOSFET 2P-CH 20V 4.5A SC70-6L | SIA923AEDJ-T1-GE3.pdf | |
| FCPF380N60E | MOSFET N-CH 600V TO-220-3 | FCPF380N60E.pdf | |
| SY89851UMG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Translator IC 4GHz 16-VFQFN Exposed Pad, 16-MLF® | SY89851UMG.pdf | |
| CY25200K-ZXC009BT | IC CLOCK GENERATOR | CY25200K-ZXC009BT.pdf | |
| 8N4DV85AC-0106CDI8 | VCXO IC 125.009375MHz, 150MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0106CDI8.pdf | |
| ISL22326WFV14Z | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 128 Taps I²C Interface 14-TSSOP | ISL22326WFV14Z.pdf | |
| PIC17C44T-33/PQ | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 33MHz 16KB (8K x 16) OTP 44-MQFP (10x10) | PIC17C44T-33/PQ.pdf | |
| MAX391CSE | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-SOIC | MAX391CSE.pdf | |
| TLC2254AIPWRG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLC2254AIPWRG4.pdf | |
| AD5749ACPZ-RL7 | Instrumentation Amplifier 1 Circuit 32-LFCSP-VQ (5x5) | AD5749ACPZ-RL7.pdf | |
| CYF0018V18L-133BGXI | 18M PROGRAMMABLE FIFO 209FBGA | CYF0018V18L-133BGXI.pdf | |
| 74LVT08D,112 | AND Gate IC 4 Channel 14-SO | 74LVT08D,112.pdf | |
| UCC27322D | IC MOSFET DRVR SGL HS 9A 8-SOIC | UCC27322D.pdf | |
| TC4468EPD | IC MOSFET DVR QUAD AND 14DIP | TC4468EPD.pdf | |
| MC15XS3400CPNA | IC SWITCH HIGH SIDE QUAD 24-QFN | MC15XS3400CPNA.pdf |