| Manufacturer Part Number: | BAT54W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 78010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT54W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT54W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | Wafer Fab Materials 23/Apr/2013 Copper Bond Wire 29/Jun/2014 Copper Bond Wire 01/Aug/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | Schottky Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V | |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 1V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT54W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT54W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAT54W,115 is new and unused, you can buy BAT54W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT54W,115.
| G3SBA60L-E3/45 | DIODE GPP 1PH 4A 600V GBU | G3SBA60L-E3/45.pdf | |
| BZX84B18-G3-18 | Zener Diode 18V 300mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84B18-G3-18.pdf | |
| 1N5950BPE3/TR8 | Zener Diode 110V 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5950BPE3/TR8.pdf | |
| SIR878DP-T1-GE3 | MOSFET N-CH 100V 40A PPAK SO-8 | SIR878DP-T1-GE3.pdf | |
| 9UMS9633BKLF | IC MOBILE PC CLK EMEBED 48VFQFPN | 9UMS9633BKLF.pdf | |
| 8N3Q001KG-1076CDI | Clock Oscillator IC 200MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-1076CDI.pdf | |
| MAX5544CSA+T | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | MAX5544CSA+T.pdf | |
| SN74LVC00AQDRQ1 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74LVC00AQDRQ1.pdf | |
| NJM2860F3-33-TE1# | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 100mA SC-88A | NJM2860F3-33-TE1#.pdf | |
| TPS76730QPWPR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 1A 20-HTSSOP | TPS76730QPWPR.pdf | |
| LD6816CX4/29P,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.9V 150mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6816CX4/29P,315.pdf | |
| LP3988IMF-3.3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA SOT-23-5 | LP3988IMF-3.3.pdf |