| Manufacturer Part Number: | BAT74V,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 2 Independent Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT74V,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT74V,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 2 Independent | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-666 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT74V,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT74V,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAT74V,115 is new and unused, you can buy BAT74V,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT74V,115.
| MBR2X050A180 | Diode Array 2 Independent Schottky 180V 50A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC | MBR2X050A180.pdf | |
| BSB024N03LX G | MOSFET N-CH 30V 145A 2WDSON | BSB024N03LX G.pdf | |
| 8N4DV85AC-0099CDI | VCXO IC 187.5MHz, 250MHz 6-CLCC | 8N4DV85AC-0099CDI.pdf | |
| TSA7887ARZ | 12 Bit Analog to Digital Converter 1, 2 Input 1 SAR 8-SOIC | TSA7887ARZ.pdf | |
| LCMXO2-1200HC-5TG144CR1 | IC FPGA 107 I/O 144TQFP | LCMXO2-1200HC-5TG144CR1.pdf | |
| MK20DX128VLQ10 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | MK20DX128VLQ10.pdf | |
| MAX13482EETE+T | 1/1 Transceiver Full USB 2.0 16-TQFN (3x3) | MAX13482EETE+T.pdf | |
| AMIS41682CANM1G | 1/1 Transceiver Half CAN 14-SOIC | AMIS41682CANM1G.pdf | |
| MAX4253ESD+T | General Purpose Amplifier 2 Circuit Push-Pull, Rail-to-Rail 14-SOIC | MAX4253ESD+T.pdf | |
| TSH340ID | IC BUFFER VID SGL 320MHZ 8-SOIC | TSH340ID.pdf | |
| MC74LVX244DWR2 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | MC74LVX244DWR2.pdf | |
| IX4424N | IC MOSFET DRIVER 3A SOIC | IX4424N.pdf | |
| LM2678SX-ADJ | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.21V 1 Output 5A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA | LM2678SX-ADJ.pdf | |
| LP38693SD-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA 6-WSON (3x3) | LP38693SD-5.0/NOPB.pdf | |
| NCP4589DMX28TCG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 300mA 6-XDFN (1.2x1.2) | NCP4589DMX28TCG.pdf |