| Manufacturer Part Number: | BAT854W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single |
| Available Quantity: | 30010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BAT854W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BAT854W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | Schottky Diode | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40V | |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550mV @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 25V | |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 1V, 1MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BAT854W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BAT854W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BAT854W,115 is new and unused, you can buy BAT854W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BAT854W,115.
| BZT52C2V7T-TP | Zener Diode 2.7V 100mW ±5% Surface Mount SOD-523 | BZT52C2V7T-TP.pdf | |
| VTOF70-16IO7 | SCR Module 1600V Bridge, 3-Phase - All SCRs Chassis Mount FO-T-A | VTOF70-16IO7.pdf | |
| JANTX2N3637L | TRANS PNP 175V 1A | JANTX2N3637L.pdf | |
| IRF1404ZSTRLPBF | MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK | IRF1404ZSTRLPBF.pdf | |
| RFP30N06LE | MOSFET N-CH 60V 30A TO-220AB | RFP30N06LE.pdf | |
| EP3C25F324A7N | IC FPGA 215 I/O 324FBGA | EP3C25F324A7N.pdf | |
| M1A3PE3000L-PQ208I | IC FPGA 147 I/O 208QFP | M1A3PE3000L-PQ208I.pdf | |
| M0519SE3AE | ARM® Cortex®-M0 NuMicro M0519 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (7x7) | M0519SE3AE.pdf | |
| TRSF23243CDLR | 3/5 Transceiver Full RS232 48-SSOP | TRSF23243CDLR.pdf | |
| S-8254AAOFT-TB-G | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer 16-TSSOP | S-8254AAOFT-TB-G.pdf | |
| MAX16058ATA27+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-TDFN-EP (3x3) | MAX16058ATA27+T.pdf | |
| TL4050C25QDBZT | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL4050C25QDBZT.pdf | |
| MIC5319-1.85YD5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 500mA TSOT-23-5 | MIC5319-1.85YD5-TR.pdf |