| Manufacturer Part Number: | BC807W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC807W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC807W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 80MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC807W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC807W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC807W,115 is new and unused, you can buy BC807W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC807W,115.
| VBO21-12NO7 | DIODE BRIDGE 21A 1200V ECO-PAC1 | VBO21-12NO7.pdf | |
| SK36B-LTP | DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AA | SK36B-LTP.pdf | |
| MBRH20035L | Diode Schottky 35V 200A Chassis Mount D-67 | MBRH20035L.pdf | |
| T435-600H | TRIAC ALTERNISTOR 600V 4A IPAK | T435-600H.pdf | |
| NSBC124XPDXV6T1G | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 | NSBC124XPDXV6T1G.pdf | |
| NTMD2C02R2 | MOSFET N/P-CH 20V 8SOIC | NTMD2C02R2.pdf | |
| FQP5N60C | MOSFET N-CH 600V 4.5A TO-220 | FQP5N60C.pdf | |
| LTC6905CS5#TRMPBF | Oscillator, Silicon IC 17MHz ~ 170MHz SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | LTC6905CS5#TRMPBF.pdf | |
| M41ST87YMX6TR | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 128B I²C, 2-Wire Serial 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | M41ST87YMX6TR.pdf | |
| PIC16F722A-E/ML | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 28-QFN (6x6) | PIC16F722A-E/ML.pdf | |
| MB90F342CASPMC-GS | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB90F342CASPMC-GS.pdf | |
| LM4889MAX/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SOIC | LM4889MAX/NOPB.pdf | |
| LM4899ITL/NOPB | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 9-uSMD | LM4899ITL/NOPB.pdf | |
| CY7C1347G-200AXCT | IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP | CY7C1347G-200AXCT.pdf | |
| CY7C1312KV18-250BZCT | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1312KV18-250BZCT.pdf |