| Manufacturer Part Number: | BC817W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC817W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC817W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 700mV @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC817W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC817W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC817W,135 is new and unused, you can buy BC817W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC817W,135.
| BAS385-TR | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA MICMELF | BAS385-TR.pdf | |
| PL135-47OC | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 40MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | PL135-47OC.pdf | |
| 8T49N004A-063NLGI | IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN | 8T49N004A-063NLGI.pdf | |
| AD7708BR-REEL | 16 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 Sigma-Delta 28-SOIC W | AD7708BR-REEL.pdf | |
| ISL22346WFRT20Z | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 128 Taps I²C Interface 20-TQFN (4x4) | ISL22346WFRT20Z.pdf | |
| MAX7624CSE+ | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | MAX7624CSE+.pdf | |
| PIC16LC716T-04/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 20-SSOP | PIC16LC716T-04/SS.pdf | |
| PIC32MX230F064D-V/PT | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC32MX230F064D-V/PT.pdf | |
| XS1-L6A-64-TQ128-I4 | XCore XS1 Microcontroller IC 32-Bit 6-Core 400MIPS 64KB (16K x 32) SRAM 128-TQFP (14x14) | XS1-L6A-64-TQ128-I4.pdf | |
| R5F21123DFP#U0 | R8C R8C/1x/12 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 12KB (12K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21123DFP#U0.pdf | |
| TDA8035HN/C1,151 | Interface 32-HVQFN (5x5) | TDA8035HN/C1,151.pdf | |
| 72231L15J8 | IC FIFO SYNC 512X9 15NS 32PLCC | 72231L15J8.pdf | |
| M74HCT374B1R | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP | M74HCT374B1R.pdf | |
| 74LVC1G04FZ4-7 | Inverter IC 1 Channel 6-X2DFN (1.4x1) | 74LVC1G04FZ4-7.pdf | |
| MT48LC16M16A2P-6A AAT:G TR | IC SDRAM 256MBIT 167MHZ TSOP | MT48LC16M16A2P-6A AAT:G TR.pdf |