| Manufacturer Part Number: | BC858W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 18010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 30V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC858W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC858W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Design/Specification | SOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013 Copper Wire Revision 07/May/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 125 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC858W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC858W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC858W,115 is new and unused, you can buy BC858W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC858W,115.
| TZMC24-GS18 | Zener Diode 24V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMC24-GS18.pdf | |
| CZRF30VB-HF | Zener Diode 30V 200mW ±3% Surface Mount 1005/SOD-323F | CZRF30VB-HF.pdf | |
| MMBZ5245B_D87Z | Zener Diode 15V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5245B_D87Z.pdf | |
| ZMM5229B-13 | Zener Diode 4.3V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | ZMM5229B-13.pdf | |
| WM8956CGEFL/V | DAC, Audio 24 bit 48k DSP, I²S 32-QFN (5x5) | WM8956CGEFL/V.pdf | |
| MB90030PMC-GS-141E1 | IC MCU 16BIT FFMC-16F0.35 64LQFP | MB90030PMC-GS-141E1.pdf | |
| MC74AC00DTR2G | NAND Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | MC74AC00DTR2G.pdf | |
| S29GL128P11FFIS10 | IC FLASH MEM 128MBIT PAGE 64BGA | S29GL128P11FFIS10.pdf | |
| 7024S30J8 | IC SRAM 64KBIT 30NS 84PLCC | 7024S30J8.pdf | |
| 71T75802S133BGG | IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA | 71T75802S133BGG.pdf | |
| UCC38083DRG4 | Converter Offline Push-Pull Topology 50kHz ~ 1MHz 8-SOIC | UCC38083DRG4.pdf | |
| BD4846G-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-SSOP | BD4846G-TR.pdf | |
| MIC5239-3.0YS | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 500mA SOT-223 | MIC5239-3.0YS.pdf |