| Manufacturer Part Number: | BD677A |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 14644 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN DARL 60V 4A SOT-32 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BD677A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BD677A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | BD677A View All Specifications | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN - Darlington | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.8V @ 40mA, 2A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 750 @ 2A, 3V | |
| Power - Max | 40W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-32-3 | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BD677A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BD677A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of BD677A is new and unused, you can buy BD677A STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BD677A.
| BZX84C39T-7-F | Zener Diode 39V 150mW ±5% Surface Mount SOT-523 | BZX84C39T-7-F.pdf | |
| K2500SHRP | Diac/Sidac Thyristor 240 ~ 280V 1A DO-214 | K2500SHRP.pdf | |
| AUIRF7319Q | MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC | AUIRF7319Q.pdf | |
| 2731GN-200M | RF Mosfet 2 N-Channel (Dual) Common Source 60V 500mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 12.2dB ~ 12.7dB 225W 55QP | 2731GN-200M.pdf | |
| SPA02N80C3 | MOSFET N-CH 800V 2A TO-220 | SPA02N80C3.pdf | |
| APT53F80J | MOSFET N-CH 800V 57A SOT-227 | APT53F80J.pdf | |
| 8N3SV75EC-0092CDI8 | VCXO IC 148.5MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0092CDI8.pdf | |
| XCKU035-1FFVA1156I | IC FPGA 520 I/O 1156FCBGA | XCKU035-1FFVA1156I.pdf | |
| XC4052XL-1BG432C | IC FPGA 352 I/O 432MBGA | XC4052XL-1BG432C.pdf | |
| PIC18F43K20-E/ML | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 8KB (4K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC18F43K20-E/ML.pdf | |
| Z16F2811FI20AG | ZNEO Encore!® ZNEO Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH | Z16F2811FI20AG.pdf | |
| TLV2472AIDR | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2472AIDR.pdf | |
| MAX4477ASA+ | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX4477ASA+.pdf | |
| FMS6414CS | IC DRVR VID 2CH W/FILTERS 8SOIC | FMS6414CS.pdf | |
| CY74FCT240TSOC | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | CY74FCT240TSOC.pdf |