| Manufacturer Part Number: | BF245A,126 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet N-Channel JFET 15V 100MHz TO-92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BF245A,126 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BF245A,126 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 31/Dec/2011 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | N-Channel JFET | |
| Frequency | 100MHz | |
| Gain | - | |
| Voltage - Test | 15V | |
| Current Rating | 6.5mA | |
| Noise Figure | 1.5dB | |
| Current - Test | - | |
| Power - Output | - | |
| Voltage - Rated | 30V | |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) | |
| Supplier Device Package | TO-92-3 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BF245A,126 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BF245A,126 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BF245A,126 is new and unused, you can buy BF245A,126 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BF245A,126.
| DZ23C11-E3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 11V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C11-E3-18.pdf | |
| BZX84B3V6-HE3-08 | Zener Diode 3.6V 300mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84B3V6-HE3-08.pdf | |
| PD55025 | RF Mosfet LDMOS 12.5V 200mA 500MHz 14.5dB 25W 10-PowerSO | PD55025.pdf | |
| IXFK60N25Q | MOSFET N-CH 250V 60A TO-264AA | IXFK60N25Q.pdf | |
| DS1013S-150+ | Delay Line IC Multiple, NonProgrammable 150ns 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | DS1013S-150+.pdf | |
| ISL23318TFRUZ-TK | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 128 Taps I²C Interface 10-UTQFN (2.1x1.6) | ISL23318TFRUZ-TK.pdf | |
| EP20K100EBI356-2X | IC FPGA 246 I/O 356BGA | EP20K100EBI356-2X.pdf | |
| AT89C51IC2-RLRIM | 80C51 89C Microcontroller IC 8-Bit 60MHz 32KB (32K x 8) FLASH 44-VQFP (10x10) | AT89C51IC2-RLRIM.pdf | |
| LTC1441IN8#PBF | Comparator General Purpose CMOS, TTL 8-PDIP | LTC1441IN8#PBF.pdf | |
| GB4571-CKAE3 | IC VIDEO BUFFER 8SOIC | GB4571-CKAE3.pdf | |
| CD74HC75PWT | D-Type Transparent Latch 2 Channel 2:2 IC Differential 16-TSSOP | CD74HC75PWT.pdf | |
| 74AVCH4T245RGYRG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 2 Channel 380Mbps 16-VQFN (4x4) | 74AVCH4T245RGYRG4.pdf | |
| 7025S55JI8 | IC SRAM 128KBIT 55NS 84PLCC | 7025S55JI8.pdf | |
| IRS21953SPBF | IC DVR HISIDE DUAL LOSIDE 16SOIC | IRS21953SPBF.pdf | |
| LM431SACMFX | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2% 100mA SOT-23-3 Flat Leads | LM431SACMFX.pdf |