| Manufacturer Part Number: | BF904A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet N-Channel Dual Gate 4V 10mA 200MHz SOT-143B |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BF904A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BF904A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | N-Channel Dual Gate | |
| Frequency | 200MHz | |
| Gain | - | |
| Voltage - Test | 4V | |
| Current Rating | 30mA | |
| Noise Figure | 1dB | |
| Current - Test | 10mA | |
| Power - Output | - | |
| Voltage - Rated | 7V | |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA | |
| Supplier Device Package | SOT-143B | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BF904A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BF904A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BF904A,215 is new and unused, you can buy BF904A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BF904A,215.
| AU3PM-M3/87A | Diode Avalanche 1000V (1kV) 1.4A (DC) Surface Mount TO-277A (SMPC) | AU3PM-M3/87A.pdf | |
| BT138B-800E,118 | TRIAC SENS GATE 800V 12A D2PAK | BT138B-800E,118.pdf | |
| PZTA06 | TRANS NPN 80V 0.5A SOT-223 | PZTA06.pdf | |
| 8T49N004A-047NLGI | IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN | 8T49N004A-047NLGI.pdf | |
| PCM1808PW | ADC, Audio 24 bit 96k Serial 14-TSSOP | PCM1808PW.pdf | |
| Z8F0813SB005EC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F0813SB005EC.pdf | |
| 74LVCH16244AEV/G;5 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 56-VFBGA (4.5x7) | 74LVCH16244AEV/G;5.pdf | |
| MC100LVEL30DWG | IC D-TYPE POS TRG TRPL 20SOIC | MC100LVEL30DWG.pdf | |
| MIC2536-1BM | IC USB SWITCH DUAL 8-SOIC | MIC2536-1BM.pdf | |
| XC6121D316ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121D316ER-G.pdf | |
| BD9846FV-E2 | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-SSOP | BD9846FV-E2.pdf | |
| MAX868EUB+T | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 30mA 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | MAX868EUB+T.pdf |