| Manufacturer Part Number: | BFG480W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 4.5V 250mA 21GHz 360mW Surface Mount CMPAK-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFG480W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFG480W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 4.5V | |
| Frequency - Transition | 21GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.2dB ~ 1.8dB @ 900MHz ~ 2GHz | |
| Gain | 16dB | |
| Power - Max | 360mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 80mA, 2V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 250mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 | |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFG480W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFG480W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFG480W,135 is new and unused, you can buy BFG480W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFG480W,135.
| 1N5264C-TR | Zener Diode 60V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | 1N5264C-TR.pdf | |
| DSC5001S0L | TRANS NPN 50V 0.1A SMINI3 | DSC5001S0L.pdf | |
| GP1M009A060FH | MOSFET N-CH 600V 9A TO220F | GP1M009A060FH.pdf | |
| VS-GA200HS60S1PBF | IGBT Module Half Bridge 600V 480A 830W Chassis Mount INT-A-PAK | VS-GA200HS60S1PBF.pdf | |
| AD7547LP | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 28-PLCC (11.51x11.51) | AD7547LP.pdf | |
| XC3S50A-4VQ100I | IC FPGA 68 I/O 100VQFP | XC3S50A-4VQ100I.pdf | |
| TMS320F28032PNT | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 64KB (32K x 16) FLASH 80-LQFP (12x12) | TMS320F28032PNT.pdf | |
| MC908AP32ACFAE | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MC908AP32ACFAE.pdf | |
| MB90024PMT-GS-175-BND | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90024PMT-GS-175-BND.pdf | |
| TC4W53FUTE12LF | IC MUX/DEMUX DUAL 1X1 8SSOP | TC4W53FUTE12LF.pdf | |
| PI3A412ZHEX | 4 Circuit IC Switch 2:1 750 mOhm 16-TQFN (3x3) | PI3A412ZHEX.pdf | |
| MC100EP29MNG | IC D-TYPE POS TRG DUAL 20QFN | MC100EP29MNG.pdf |