| Manufacturer Part Number: | BFQ67W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 10V 50mA 8GHz 300mW Surface Mount SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFQ67W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFQ67W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 05/Jul/2015 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 10V | |
| Frequency - Transition | 8GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.3dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 2GHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 15mA, 5V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFQ67W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFQ67W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFQ67W,115 is new and unused, you can buy BFQ67W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFQ67W,115.
| CSFA104-G | DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC | CSFA104-G.pdf | |
| SMBJ5345AE3/TR13 | Zener Diode 8.7V 5W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5345AE3/TR13.pdf | |
| JAN1N3044BUR-1 | Zener Diode 100V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB (MELF, LL41) | JAN1N3044BUR-1.pdf | |
| FDMS3572 | MOSFET N-CH 80V 8.8A POWER56 | FDMS3572.pdf | |
| IPU04N03LA G | MOSFET N-CH 25V 50A IPAK | IPU04N03LA G.pdf | |
| ADS7813UBE4 | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-SOIC | ADS7813UBE4.pdf | |
| DS1802 | Digital Potentiometer 45k Ohm 2 Circuit 64 Taps Pushbutton Interface 20-PDIP | DS1802.pdf | |
| LTC2645HMS-L8#PBF | 8 Bit Digital to Analog Converter 4 16-MSOP | LTC2645HMS-L8#PBF.pdf | |
| XC6VSX475T-L1FFG1759I | IC FPGA 840 I/O 1759FCBGA | XC6VSX475T-L1FFG1759I.pdf | |
| MK60DN256VLL10 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K60 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MK60DN256VLL10.pdf | |
| MB90387SPMT-GS-265E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90385 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 48-LQFP (7x7) | MB90387SPMT-GS-265E1.pdf | |
| DSPIC33EP128GM604-H/PT | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 128KB (43K x 24) FLASH 44-TQFP (10x10) | DSPIC33EP128GM604-H/PT.pdf | |
| EL5203IS-T13 | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | EL5203IS-T13.pdf | |
| 25LC640A-M/SN | IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SOIC | 25LC640A-M/SN.pdf | |
| 7009L20PFI | IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP | 7009L20PFI.pdf |