| Manufacturer Part Number: | BFR92A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 25mA 5GHz 300mW Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR92A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR92A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 5GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2.1dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 2GHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 65 @ 15mA, 10V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR92A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR92A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFR92A,215 is new and unused, you can buy BFR92A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR92A,215.
| IMBD4148-G3-08 | DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT23 | IMBD4148-G3-08.pdf | |
| 1PMT5918C/TR7 | Zener Diode 5.1V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5918C/TR7.pdf | |
| SH8M12TB1 | MOSFET N/P-CH 30V 5A/4.5A SOP8 | SH8M12TB1.pdf | |
| ICS667M-01LF | IC CLK SYNTHESIZER HDTV 8-SOIC | ICS667M-01LF.pdf | |
| 8N4QV01KG-1043CDI8 | VCXO IC 496MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-1043CDI8.pdf | |
| DSPIC33FJ32GS606T-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | DSPIC33FJ32GS606T-I/PT.pdf | |
| PIC18F8493-I/PT | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC18F8493-I/PT.pdf | |
| MC908SR12CFAE | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 12KB (12K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MC908SR12CFAE.pdf | |
| SN65LVDS33PW | 0/4 Receiver LVDS 16-TSSOP | SN65LVDS33PW.pdf | |
| AD9632AR | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD9632AR.pdf | |
| 72205LB25TF | IC FIFO 256X18 SYNC 25NS 64STQFP | 72205LB25TF.pdf | |
| LT3798MPMSE#PBF | PFC IC Critical Conduction (CRM), Discontinuous Conduction (DCM) 500Hz ~ 150KHz 16-MSOP-EP | LT3798MPMSE#PBF.pdf | |
| S-80846KNUA-D2CT2U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-89-3 | S-80846KNUA-D2CT2U.pdf | |
| XC6124D333MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124D333MR-G.pdf | |
| CAT150161MWI-GT3 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC | CAT150161MWI-GT3.pdf |