| Manufacturer Part Number: | BFR94A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 25mA 5GHz 300mW Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFR94A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFR94A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 5GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2.1dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 2GHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 65 @ 15mA, 10V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFR94A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFR94A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFR94A,215 is new and unused, you can buy BFR94A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFR94A,215.
| GL41B-E3/96 | DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB | GL41B-E3/96.pdf | |
| DDZ5V1BSF-7 | Zener Diode 5.07V 500mW ±3% Surface Mount SOD-323F | DDZ5V1BSF-7.pdf | |
| 1N5262BTA | Zener Diode 51V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5262BTA.pdf | |
| 2EZ9.1D10/TR12 | Zener Diode 9.1V 2W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ9.1D10/TR12.pdf | |
| BTB12-700SWRG | TRIAC SENS GATE 700V 12A TO220AB | BTB12-700SWRG.pdf | |
| DMA2610F0R | TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5 | DMA2610F0R.pdf | |
| PDTA113EK,115 | TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 | PDTA113EK,115.pdf | |
| AO6405 | MOSFET P-CH 30V 5A 6TSOP | AO6405.pdf | |
| AOD2922 | MOSFET N-CH 100V 3.5A TO252 | AOD2922.pdf | |
| CDC421125RGERG4 | IC CLOCK GENERATOR 125MHZ 24-QFN | CDC421125RGERG4.pdf | |
| 8N3QV01LG-0158CDI | VCXO IC 166.62875MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0158CDI.pdf | |
| STM32F373C8T6TR | ARM® Cortex®-M4 STM32 F3 Microcontroller IC 32-Bit 72MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | STM32F373C8T6TR.pdf | |
| M38507F8AFP1105#YR | 740 740/38000 Microcontroller IC 8-Bit 12.5MHz 32KB (32K x 8) FLASH 42-SSOP | M38507F8AFP1105#YR.pdf | |
| MAX4601CAE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 2.5 Ohm 16-SSOP | MAX4601CAE+.pdf | |
| AD704JNZ | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-PDIP | AD704JNZ.pdf |