| Manufacturer Part Number: | BFS17A,215 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9589 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 25mA 2.8GHz 300mW Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFS17A,215 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFS17A,215 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 05/Jul/2015 | |
| PCN Design/Specification | Resin Hardener 02/Jul/2013 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 2.8GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2.5dB @ 800MHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 2mA, 1V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 (TO-236AB) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFS17A,215 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFS17A,215 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFS17A,215 is new and unused, you can buy BFS17A,215 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFS17A,215.
| IPD50R1K4CEBTMA1 | MOSFET N-CH 500V 3.1A PG-TO-252 | IPD50R1K4CEBTMA1.pdf | |
| AUIRF1010EZSTRL | MOSFET N-CH 60V 75A D2PAK | AUIRF1010EZSTRL.pdf | |
| ZL30251LDG1PROG | IC CLK GEN QFN | ZL30251LDG1PROG.pdf | |
| 8N4DV85FC-0169CDI8 | VCXO IC 148.5MHz, 148.35MHz 6-CLCC | 8N4DV85FC-0169CDI8.pdf | |
| MSP430FR68221IPMR | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) FRAM 64-LQFP (10x10) | MSP430FR68221IPMR.pdf | |
| R5F21262SYFP#V2 | R8C R8C/2x/26 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21262SYFP#V2.pdf | |
| M30880FWTGP#U0 | M32C/80 M16C™ M32C/80/88 Microcontroller IC 16/32-Bit 32MHz 320KB (320K x 8) FLASH 100-LFQFP (14x14) | M30880FWTGP#U0.pdf | |
| MT8888CN1 | Telecom IC DTMF Transceiver 24-SSOP | MT8888CN1.pdf | |
| 74AHCT00PW,118 | NAND Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | 74AHCT00PW,118.pdf | |
| SN74LVC573ADGVRE4 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-TVSOP | SN74LVC573ADGVRE4.pdf | |
| M45PE20-VMP6TG | IC FLASH 2MBIT 75MHZ 8VDFPN | M45PE20-VMP6TG.pdf | |
| AN32051A-PB | IC LED DVR MATRIX 35UBGA | AN32051A-PB.pdf | |
| LTC4225CGN-2#PBF | Hot Swap Controller, OR Controller 2 Channel General Purpose 24-SSOP | LTC4225CGN-2#PBF.pdf | |
| MC33298P | IC SWITCH SERIAL OCTAL 20-DIP | MC33298P.pdf | |
| LTC3883IUH-1#PBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down I²C, PMBus DC-DC Controller IC 32-QFN (5x5) | LTC3883IUH-1#PBF.pdf |