| Manufacturer Part Number: | BFS17W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 50mA 1.6GHz 300mW Surface Mount SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFS17W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFS17W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 1.6GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 4.5dB @ 500MHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 2mA, 1V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFS17W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFS17W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFS17W,115 is new and unused, you can buy BFS17W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFS17W,115.
| DB2230400L | DIODE SCHOTTKY 30V 1A MINI2 | DB2230400L.pdf | |
| U441 | JFET 2 N-Channel (Dual) 25V 6mA @ 10V 500mW Through Hole | U441.pdf | |
| 8N4SV75LC-0023CDI | VCXO IC 707.3527MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0023CDI.pdf | |
| ADC0802LCN/NOPB | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-DIP | ADC0802LCN/NOPB.pdf | |
| LTC1663-1CS5#TRMPBF | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 TSOT-23-5 | LTC1663-1CS5#TRMPBF.pdf | |
| PIC16LF83-04/SO | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 896B (512 x 14) FLASH 18-SOIC | PIC16LF83-04/SO.pdf | |
| ZGP323LAH2016C00TR | Z8 Z8® GP™ Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) OTP | ZGP323LAH2016C00TR.pdf | |
| SCC2691AC1A28,512 | IC UART CMOS LSI 28PLCC | SCC2691AC1A28,512.pdf | |
| TSX564IYPT | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-TSSOP | TSX564IYPT.pdf | |
| MC74AC4040DR2G | IC COUNTER RIPPLE 12ST 16-SOIC | MC74AC4040DR2G.pdf | |
| LT3796IFE#TRPBF | LED Driver IC 1 Output DC DC Controller SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 28-TSSOP-EP | LT3796IFE#TRPBF.pdf | |
| NCV8405ASTT3G | IC DRIVER LOW SIDE SOT-223-4 | NCV8405ASTT3G.pdf | |
| AD637JDZ | RMS to DC Converter 14-CDIP | AD637JDZ.pdf | |
| LT1371HVISW#PBF | Buck, Boost, Cuk, Flyback, Forward Converter, SEPIC Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 1.245V 1 Output 3A (Switch) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | LT1371HVISW#PBF.pdf | |
| TC1300R-3.0VUA | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 300mA 8-MSOP | TC1300R-3.0VUA.pdf |