| Manufacturer Part Number: | BFS17W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Transistor NPN 15V 50mA 1.6GHz 300mW Surface Mount SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFS17W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFS17W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 29/Dec/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - RF | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V | |
| Frequency - Transition | 1.6GHz | |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 4.5dB @ 500MHz | |
| Gain | - | |
| Power - Max | 300mW | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 2mA, 1V | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFS17W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFS17W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFS17W,135 is new and unused, you can buy BFS17W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFS17W,135.
| EM 1ZV | DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL | EM 1ZV.pdf | |
| SMBJ5377CE3/TR13 | Zener Diode 91V 5W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5377CE3/TR13.pdf | |
| PZM5.6NB3,115 | Zener Diode 5.6V 300mW ±2% Surface Mount SMT3 | PZM5.6NB3,115.pdf | |
| 8N3SV76KC-0111CDI8 | VCXO IC 500MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0111CDI8.pdf | |
| PCA9554N,112 | I/O Expander 8 I²C, SMBus 400kHz 16-DIP | PCA9554N,112.pdf | |
| LMV832MM/NOPB | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-VSSOP | LMV832MM/NOPB.pdf | |
| LT1469CDF#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 12-DFN (4x4) | LT1469CDF#PBF.pdf | |
| NC7WZ16FHX | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-MicroPak2™ | NC7WZ16FHX.pdf | |
| 71V25761S183BG | IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA | 71V25761S183BG.pdf | |
| TPS2069CDBVR | IC PWR DIST SWITCH SGL SOT23-5 | TPS2069CDBVR.pdf | |
| X40031V14I-B | Supervisor Open Drain or Open Collector 3 Channel 14-TSSOP | X40031V14I-B.pdf | |
| LTC3807IUDC#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-QFN (3x4) | LTC3807IUDC#TRPBF.pdf | |
| ST1S12G18R | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 700mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | ST1S12G18R.pdf | |
| LP38693QSDX-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA 6-WSON (3x3) | LP38693QSDX-5.0/NOPB.pdf |