| Manufacturer Part Number: | BFS20W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 21010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 20V 0.025A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFS20W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFS20W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 7mA, 10V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 470MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFS20W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFS20W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFS20W,115 is new and unused, you can buy BFS20W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFS20W,115.
| 2SB1203S-H | TRANS PNP 50V 5A TP | 2SB1203S-H.pdf | |
| STGD7NB60KT4 | IGBT 600V 14A 70W Surface Mount D-Pak | STGD7NB60KT4.pdf | |
| 8N3DV85FC-0059CDI8 | VCXO IC 644.5313MHz, 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3DV85FC-0059CDI8.pdf | |
| 8N4QV01FG-0104CDI | VCXO IC 425MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-0104CDI.pdf | |
| DS1844-010+ | Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 64 Taps I²C Interface 20-PDIP | DS1844-010+.pdf | |
| ISL90810UAU8Z-TK | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 256 Taps I²C Interface 8-MSOP | ISL90810UAU8Z-TK.pdf | |
| LTC2630HSC6-LZ12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 SC-70-6 | LTC2630HSC6-LZ12#TRPBF.pdf | |
| MAX544BESA+T | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | MAX544BESA+T.pdf | |
| A42MX36-3PQG240I | IC FPGA 202 I/O 240QFP | A42MX36-3PQG240I.pdf | |
| CY8C24123A-24PXI | M8C PSOC®1 CY8C24xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 4KB (4K x 8) FLASH 8-DIP | CY8C24123A-24PXI.pdf | |
| LAN9355T/ML | Ethernet Switch 10/100 Base-T/TX PHY I²C Interface 88-QFN (12x12) | LAN9355T/ML.pdf | |
| 72V273L10PFG8 | IC FIFO 16384X18 10NS 80QFP | 72V273L10PFG8.pdf | |
| NC7SPU04P5X | Inverter IC 1 Channel SC-70-5 | NC7SPU04P5X.pdf | |
| MR0A08BMA35R | IC MRAM 1MBIT 35NS 48FBGA | MR0A08BMA35R.pdf | |
| DS2711EB+T | IC LOOSE-CELL NIMH CHRGR 16TSSOP | DS2711EB+T.pdf |