| Manufacturer Part Number: | BLF888A,112 |
|---|---|
| Manufacturer: | Ampleon USA Inc. |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Available Quantity: | 9122 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50V 1.3A 860MHz 21dB 600W SOT539A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BLF888A,112 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BLF888A,112 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | RF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013 Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015 Site Chg 30/Jan/2016 | |
| PCN Packaging | Date Code Extended 18/Jul/2013 | |
| Online Catalog | RF HEMT, HFET, LDMOS FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - RF | |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | LDMOS (Dual), Common Source | |
| Frequency | 860MHz | |
| Gain | 21dB | |
| Voltage - Test | 50V | |
| Current Rating | - | |
| Noise Figure | - | |
| Current - Test | 1.3A | |
| Power - Output | 600W | |
| Voltage - Rated | 110V | |
| Package / Case | SOT539A | |
| Supplier Device Package | SOT539A | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BLF888A,112 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BLF888A,112 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Ampleon USA Inc. all series components. The condition of BLF888A,112 is new and unused, you can buy BLF888A,112 Ampleon USA Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BLF888A,112.
| TZM5246B-GS08 | Zener Diode 16V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZM5246B-GS08.pdf | |
| TZM5239B-GS18 | Zener Diode 9.1V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZM5239B-GS18.pdf | |
| BSS84AKV,115 | MOSFET 2P-CH 50V 0.17A SOT666 | BSS84AKV,115.pdf | |
| HAT2166H-EL-E | MOSFET N-CH 30V 45A LFPAK | HAT2166H-EL-E.pdf | |
| IRF7807D2PBF | MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC | IRF7807D2PBF.pdf | |
| AD7277BUJZ-REEL7 | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR TSOT-23-6 | AD7277BUJZ-REEL7.pdf | |
| MAX336EAI+ | 1 Circuit IC Switch 16:1 400 Ohm 28-SSOP | MAX336EAI+.pdf | |
| ISL8392IBZ | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-SOIC | ISL8392IBZ.pdf | |
| GTLP16T1655MTDX | IC UNIV BUS TXRX 16BIT 64TSSOP | GTLP16T1655MTDX.pdf | |
| 93AA66CT-I/MS | IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8MSOP | 93AA66CT-I/MS.pdf | |
| MIC39101-3.3YM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A 8-SOIC | MIC39101-3.3YM-TR.pdf |