| Manufacturer Part Number: | BP5845W |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | PMIC - LED Drivers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher 360mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BP5845W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BP5845W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | LED Driver Solutions | |
| Design Resources | Lighting Product Selector | |
| Featured Product | BP58xx Series | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - LED Drivers | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | AC DC Offline Switcher | |
| Topology | - | |
| Internal Switch(s) | - | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Supply (Min) | 113V | |
| Voltage - Supply (Max) | 170V | |
| Voltage - Output | 15 V ~ 36 V | |
| Current - Output / Channel | 360mA | |
| Frequency | - | |
| Dimming | - | |
| Applications | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C (TA) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 16-SIP | |
| Supplier Device Package | - | |
| Standard Package | 48 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BP5845W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BP5845W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of BP5845W is new and unused, you can buy BP5845W Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BP5845W.
| DBA500G | DIODE BRIDGE 1PH 50A 600V 4DIP | DBA500G.pdf | |
| KSD73YTSTU | TRANS NPN 60V 5A TO-220 | KSD73YTSTU.pdf | |
| BSR302NL6327HTSA1 | MOSFET N-CH 30V 3.7A SC-59 | BSR302NL6327HTSA1.pdf | |
| IPUH6N03LA G | MOSFET N-CH 25V 50A IPAK | IPUH6N03LA G.pdf | |
| AD7893BR-10REEL | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | AD7893BR-10REEL.pdf | |
| MSP430FR6922IG56R | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) FRAM 56-TSSOP | MSP430FR6922IG56R.pdf | |
| CY8C3866AXI-033 | 8051 PSOC® 3 CY8C38xx Microcontroller IC 8-Bit 67MHz 64KB (64K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | CY8C3866AXI-033.pdf | |
| MAX4592CSE+T | 4 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 16-SO | MAX4592CSE+T.pdf | |
| 72851L10PF | IC FIFO SYNC 4096X18 10NS 64QFP | 72851L10PF.pdf | |
| SN74AHC174DGVRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TVSOP | SN74AHC174DGVRG4.pdf | |
| 24LC014HT-E/MS | IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP | 24LC014HT-E/MS.pdf | |
| TL2844D-8 | Converter Offline Boost, Flyback, Forward Topology Up to 500kHz 8-SOIC | TL2844D-8.pdf | |
| IR3550MTRPBF | IC DRIVER GATE 60A PQFN | IR3550MTRPBF.pdf | |
| TPS61180RTER | LED Driver IC 6 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 25mA 16-WQFN (3x3) | TPS61180RTER.pdf | |
| NCP301LSN31T1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-TSOP | NCP301LSN31T1.pdf |