| Manufacturer Part Number: | BUF410A |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 450V 15A TO-247 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUF410A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUF410A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 450V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2A, 10A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - | |
| Power - Max | 125W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-247-3 | |
| Supplier Device Package | TO-247-3 | |
| Standard Package | 30 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUF410A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUF410A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of BUF410A is new and unused, you can buy BUF410A STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUF410A.
| JANTXV2N3868S | TRANS PNP 60V 0.003A TO39 | JANTXV2N3868S.pdf | |
| BSC0503NSIATMA1 | MOSFET N-CH 30V 22A TDSON-8 | BSC0503NSIATMA1.pdf | |
| ICS309RI | IC SRL PROGR TRPL PLL CLK 20QSOP | ICS309RI.pdf | |
| TMS470R1A384PGEQ | ARM7® TMS470 Microcontroller IC 16/32-Bit 48MHz 384KB (384K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | TMS470R1A384PGEQ.pdf | |
| LM3S5791-IBZ80-C5 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S5791-IBZ80-C5.pdf | |
| PI5A4213GAEX | 2 Circuit IC Switch 3:1 2 Ohm 12-CSP (2.0x1.5) | PI5A4213GAEX.pdf | |
| LAN8810-AKZE | 4/4 Transceiver Full GMII 72-QFN (10x10) | LAN8810-AKZE.pdf | |
| MAX31914AUI+ | IC TRANSLATOR OCT DGTL 38TSSOP | MAX31914AUI+.pdf | |
| MT38W1011A90YZQXZI.XB8 | MCP X16 PLASTIC VFBGA 1.8V WIREL | MT38W1011A90YZQXZI.XB8.pdf | |
| XC6123C219MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6123C219MG-G.pdf | |
| LT1034CS8-2.5#TRPBF | Shunt, Dual Voltage Reference IC ±1.6% 20mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1034CS8-2.5#TRPBF.pdf | |
| LM2590HVS-5.0/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 1A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA | LM2590HVS-5.0/NOPB.pdf |