| Manufacturer Part Number: | BUJD203A,127 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 425V 4A TO220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUJD203A,127 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUJD203A,127 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Other | Joint Venture Revision 07/Aug/2015 | |
| PCN Part Status Change | Part Status Conversion 22/Nov/2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Discontinued | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4A | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 425V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 600mA, 3A | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 11 @ 2A, 5V | |
| Power - Max | 80W | |
| Frequency - Transition | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | TO-220AB | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUJD203A,127 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUJD203A,127 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BUJD203A,127 is new and unused, you can buy BUJD203A,127 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUJD203A,127.
| NSBC143ZPDXV6T1G | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 | NSBC143ZPDXV6T1G.pdf | |
| EP4SGX360KF40C3N | IC FPGA 744 I/O 1517FBGA | EP4SGX360KF40C3N.pdf | |
| PIC18LF47J13T-I/PT | PIC PIC® XLP™ 18J Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 128KB (64K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC18LF47J13T-I/PT.pdf | |
| MB90598PF-G-102-BNDE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90595 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90598PF-G-102-BNDE1.pdf | |
| MC74LVX240DWR2G | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | MC74LVX240DWR2G.pdf | |
| M74HC4075RM13TR | OR Gate IC 3 Channel 14-SO | M74HC4075RM13TR.pdf | |
| MIC803-31D3VM3-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | MIC803-31D3VM3-TR.pdf | |
| LTC3114IDHC-1#PBF | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.7V 1 Output 1A 16-WFDFN Exposed Pad | LTC3114IDHC-1#PBF.pdf | |
| LM3204TL/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 500mA 10-WFBGA, DSBGA | LM3204TL/NOPB.pdf | |
| LT1587CM#PBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.5 V ~ 5.5 V D2PAK-3 | LT1587CM#PBF.pdf | |
| S-13A1B12-U5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 1A SOT-89-5 | S-13A1B12-U5T1U3.pdf | |
| TC1264-3.0VAB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 800mA TO-220-3 | TC1264-3.0VAB.pdf | |
| TPS76715QDR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 1A 8-SOIC | TPS76715QDR.pdf |