| Manufacturer Part Number: | BUZ30A H |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9299 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 200V 21A TO220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUZ30A H Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUZ30A H | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | SIPMOS® | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 21A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 130 mOhm @ 13.5A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1900pF @ 25V | |
| Power - Max | 125W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | TO-220-3 | |
| Supplier Device Package | PG-TO220-3 | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUZ30A H | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUZ30A H is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BUZ30A H is new and unused, you can buy BUZ30A H Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUZ30A H.
| MMBZ5263BLT1G | Zener Diode 56V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5263BLT1G.pdf | |
| STB13NM50N | MOSFET N-CH 500V 12A D2PAK | STB13NM50N.pdf | |
| SY89538LHZ | IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP | SY89538LHZ.pdf | |
| 8N4DV85EC-0161CDI8 | VCXO IC 212MHz, 212MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0161CDI8.pdf | |
| 8N3DV85BC-0099CDI | VCXO IC 187.5MHz, 250MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0099CDI.pdf | |
| CS47L24-CWZR | SMART CODEC W DUAL CORE DSP FOR | CS47L24-CWZR.pdf | |
| 89H64H16G3YBBL | Switch Interfacing Interface | 89H64H16G3YBBL.pdf | |
| ISD2532S | Voice Record/Playback IC Multiple Message 32 Sec Pushbutton 28-SOIC | ISD2532S.pdf | |
| TDA9887TS/V4,112 | IC IF-PLL I2C-BUS DEMOD 24-SSOP | TDA9887TS/V4,112.pdf | |
| 72225LB10PF8 | IC FIFO 1024X18 SYNC 10NS 64TQFP | 72225LB10PF8.pdf | |
| 72811L10PF | IC FIFO SYNC DUAL 512X9 64-TQFP | 72811L10PF.pdf | |
| SY100S304FC | AND/NAND Gate Configurable 5 Circuit 10 Input (2, 2, 2, 2, 2) Input 24-CerPack | SY100S304FC.pdf | |
| IR21362STRPBF | IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 28SOIC | IR21362STRPBF.pdf | |
| LM2687MM | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Adjustable -1.5V 1 Output 10mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LM2687MM.pdf | |
| UA78M05QDCYRQ1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA SOT-223-4 | UA78M05QDCYRQ1.pdf |