| Manufacturer Part Number: | BUZ32 E3045A |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 200V 9.5A D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BUZ32 E3045A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BUZ32 E3045A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 22/Feb/2008 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | Infineon Technologies | |
| Series | SIPMOS® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 9.5A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 400 mOhm @ 6A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | - | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 530pF @ 25V | |
| Power - Max | 75W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | |
| Supplier Device Package | D²PAK | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BUZ32 E3045A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BUZ32 E3045A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Infineon Technologies all series components. The condition of BUZ32 E3045A is new and unused, you can buy BUZ32 E3045A Infineon Technologies with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BUZ32 E3045A.
| JAN1N4615C-1 | Zener Diode 2V 500mW ±2% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JAN1N4615C-1.pdf | |
| BZG03C150 | Zener Diode 150V 1.5W ±6% Surface Mount SMA | BZG03C150.pdf | |
| HFA3128R | RF Transistor 5 PNP 15V 65mA 5.5GHz 150mW Surface Mount 16-QFN (3x3) | HFA3128R.pdf | |
| NBXDBA014LN1TAG | Oscillator, Crystal IC 62.5MHz, 125MHz 6-CLCC | NBXDBA014LN1TAG.pdf | |
| 5CSEMA5F31C7N | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Cyclone® V SE FPGA - 85K Logic Elements 64KB 800MHz 896-FBGA (31x31) | 5CSEMA5F31C7N.pdf | |
| DG529CWN+T | 2 Circuit IC Switch 4:1 450 Ohm 18-SOIC | DG529CWN+T.pdf | |
| EL1509CL | 2/0 Driver 8-DFN-EP (4x4) | EL1509CL.pdf | |
| TW3811-TC1-CRT | Security Systems Interface 100-TQFP (12x12) | TW3811-TC1-CRT.pdf | |
| MC34071DR2G | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | MC34071DR2G.pdf | |
| ADUM4190ARIZ | Isolator, Error Amplifier IC Shunt Regulators, Linear Power Supplies, Inverters, UPS 16-SOIC-IC | ADUM4190ARIZ.pdf | |
| 74ABT652ADB,118 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SSOP | 74ABT652ADB,118.pdf | |
| NCP1070STBT3G | Converter Offline Flyback Topology 100kHz SOT-223 (TO-261) | NCP1070STBT3G.pdf | |
| LM5104MX | IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC | LM5104MX.pdf | |
| APX812-44UG-7 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143 | APX812-44UG-7.pdf | |
| XC6108C33AGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6108C33AGR-G.pdf |