| Manufacturer Part Number: | CDLL3028A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 1W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3028A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3028A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 23 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3028A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3028A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3028A is new and unused, you can buy CDLL3028A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3028A.
| 1N5803 | Diode Standard 75V 1A Through Hole | 1N5803.pdf | |
| TLZ20C-GS18 | Zener Diode 20V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TLZ20C-GS18.pdf | |
| MMBZ5228C-HE3-08 | Zener Diode 3.9V 225mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5228C-HE3-08.pdf | |
| BC 817-25W E6327 | TRANS NPN 45V 0.5A SOT-323 | BC 817-25W E6327.pdf | |
| CM100E3U-12H | IGBT Module Single 600V 100A 400W Chassis Mount Module | CM100E3U-12H.pdf | |
| 8N3Q001LG-1064CDI8 | Clock Oscillator IC 106.25MHz, 100MHz, 106.25MHz, 100MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1064CDI8.pdf | |
| AD7718BRZ-REEL7 | 24 Bit Analog to Digital Converter 4/5, 8/10 Input 1 Sigma-Delta 28-SOIC W | AD7718BRZ-REEL7.pdf | |
| LFXP2-8E-6FTN256C | IC FPGA 201 I/O 256FTBGA | LFXP2-8E-6FTN256C.pdf | |
| DSPIC33EP32GS202-I/M6 | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 28-UQFN (4x4) | DSPIC33EP32GS202-I/M6.pdf | |
| R5F100GGDNA#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-HWQFN (7x7) | R5F100GGDNA#U0.pdf | |
| SY88345BLMG | Limiting Postamplifier IC Optical Networks 16-MLF® (3x3) | SY88345BLMG.pdf | |
| 74LVC1G79GV,125 | IC D-TYPE POS TRG SNGL SC74A | 74LVC1G79GV,125.pdf | |
| 74AHC04BQ,115 | Inverter IC 6 Channel 14-DHVQFN (2.5x3) | 74AHC04BQ,115.pdf | |
| SN74TVC3010DBQR | IC PROG V CLAMP 24-QSOP | SN74TVC3010DBQR.pdf | |
| 71342SA70J | IC SRAM 32KBIT 70NS 52PLCC | 71342SA70J.pdf |