| Manufacturer Part Number: | CDLL3034A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 39V 1W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3034A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3034A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 29.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3034A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3034A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3034A is new and unused, you can buy CDLL3034A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3034A.
| CDBV3-54C-HF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 | CDBV3-54C-HF.pdf | |
| VS-12TQ040SHM3 | Diode Schottky 40V 15A Surface Mount D2PAK | VS-12TQ040SHM3.pdf | |
| VS-VSKH26/06 | SCR Module 600V 60A Series Connection - SCR/Diode Chassis Mount ADD-A-PAK (3 + 4) | VS-VSKH26/06.pdf | |
| UNR911EJ0L | TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 | UNR911EJ0L.pdf | |
| RJH60D5DPK-00#T0 | IGBT Trench 600V 75A 200W Through Hole TO-3P | RJH60D5DPK-00#T0.pdf | |
| 8N3DV85EC-0176CDI | VCXO IC 345MHz, 172.5MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0176CDI.pdf | |
| AD9789BBCZ | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 164-CSPBGA (12x12) | AD9789BBCZ.pdf | |
| 10AX090S2F45I2LG | IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA | 10AX090S2F45I2LG.pdf | |
| PIC16F1765-I/ST | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 14-TSSOP | PIC16F1765-I/ST.pdf | |
| PIC16LF1946-E/PT | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC16LF1946-E/PT.pdf | |
| PIC32MX130F128LT-I/PF | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | PIC32MX130F128LT-I/PF.pdf | |
| MB90347DASPFV-GS-150E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347DASPFV-GS-150E1.pdf | |
| LM3S9D81-IBZ80-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S9D81-IBZ80-A2T.pdf | |
| SP3243EET-L/TR | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SOIC | SP3243EET-L/TR.pdf | |
| CD4027BPW | IC JK TYPE POS TRG DUAL 16TSSOP | CD4027BPW.pdf |