| Manufacturer Part Number: | CDLL3821A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.3V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3821A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3821A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.3V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3821A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3821A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3821A is new and unused, you can buy CDLL3821A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3821A.
| BYT52D-TAP | DIODE AVALANCHE 200V 1.4A SOD57 | BYT52D-TAP.pdf | |
| BAV21W-7 | Diode Standard 200V 200mA Surface Mount SOD-123 | BAV21W-7.pdf | |
| 1N5349AE3/TR13 | Zener Diode 12V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5349AE3/TR13.pdf | |
| IXFN26N90 | MOSFET N-CH 900V 26A SOT-227B | IXFN26N90.pdf | |
| M4A3-64/32-7VNI48 | IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP | M4A3-64/32-7VNI48.pdf | |
| SPC5643AF0MVZ1 | e200z4 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 150MHz 3MB (3M x 8) FLASH 324-TEPBGA (23x23) | SPC5643AF0MVZ1.pdf | |
| SN74LVC126APWR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | SN74LVC126APWR.pdf | |
| CD4066BCM | Bilateral, FET Switches 1 x 1:1 14-SOIC | CD4066BCM.pdf | |
| NLSX5014DR2G | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 14-SOIC | NLSX5014DR2G.pdf | |
| BQ76PL102RGTR | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion 16-QFN (3x3) | BQ76PL102RGTR.pdf | |
| AOZ9252DI | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer 6-DFN-EP (2x4) | AOZ9252DI.pdf | |
| ISL6119LIBZA-T | Hot Swap Controller 2 Channel USB 8-SOIC | ISL6119LIBZA-T.pdf | |
| LTC2975IUP#PBF | Power Supply Controller Power Supply Controller/Monitor 64-QFN (9x9) | LTC2975IUP#PBF.pdf | |
| LTC2960IDC-1#TRMPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-DFN (2x2) | LTC2960IDC-1#TRMPBF.pdf |