| Manufacturer Part Number: | CDLL3823A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.9V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3823A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3823A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.9V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3823A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3823A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3823A is new and unused, you can buy CDLL3823A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3823A.
| MBRB2080CTTR | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 80V Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | MBRB2080CTTR.pdf | |
| MMSD914-TP | DIODE GEN PURP 75V 200MA SOD123 | MMSD914-TP.pdf | |
| VS-303URA160 | Diode Standard, Reverse Polarity 1600V (1.6kV) 330A Chassis, Stud Mount DO-205AB, DO-9 | VS-303URA160.pdf | |
| MM3Z3V6B | Zener Diode 3.6V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323F | MM3Z3V6B.pdf | |
| MPS6601G | TRANS NPN 25V 1A TO92 | MPS6601G.pdf | |
| BF256C | RF Mosfet N-Channel JFET TO-92-3 | BF256C.pdf | |
| PIC18F458-I/P | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (16K x 16) FLASH 40-PDIP | PIC18F458-I/P.pdf | |
| PIC24FV16KM102-E/SO | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (5.5K x 24) FLASH 28-SOIC | PIC24FV16KM102-E/SO.pdf | |
| DG529AK/883B | 2 Circuit IC Switch 4:1 400 Ohm 18-CDIP | DG529AK/883B.pdf | |
| MAX923ESA+T | Comparator with Voltage Reference CMOS, TTL 8-SOIC | MAX923ESA+T.pdf | |
| S25FL128SAGMFV003 | IC FLASH 128MBIT SPI CMOS 16SOIC | S25FL128SAGMFV003.pdf | |
| 71V67602S150PFG8 | IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP | 71V67602S150PFG8.pdf | |
| AT49F002N-12VI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32VSOP | AT49F002N-12VI.pdf | |
| MR256A08BCSO35R | IC MRAM 256KBIT 35NS 32SOIC | MR256A08BCSO35R.pdf | |
| FL7921RMX | LED Driver IC 2 Output AC DC Offline Switcher Flyback, Step-Up (Boost) PWM Dimming 16-SOP | FL7921RMX.pdf |