| Manufacturer Part Number: | CDLL3824A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.3V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL3824A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL3824A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.3V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL3824A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL3824A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL3824A is new and unused, you can buy CDLL3824A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL3824A.
| ST40 | Diac/Sidac Thyristor 35 ~ 45V 2A DO-214 | ST40.pdf | |
| SI2304BDS-T1-E3 | MOSFET N-CH 30V 2.6A SOT23-3 | SI2304BDS-T1-E3.pdf | |
| MAX206CWG+ | 4/3 Transceiver Full RS232 24-SOIC | MAX206CWG+.pdf | |
| AD9632ARZ | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | AD9632ARZ.pdf | |
| ADEL2020ARZ-20 | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 20-SOIC W | ADEL2020ARZ-20.pdf | |
| SN74LVC1G14DSF2 | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger 6-SON (1x1) | SN74LVC1G14DSF2.pdf | |
| XC6122C642ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122C642ER-G.pdf | |
| ADM1023ARQ | Temp Monitoring System (Sensor) 0°C ~ 120°C, External Sensor Internal and External Sensor SMBus Output 16-QSOP | ADM1023ARQ.pdf | |
| X60008EIS8-50T1 | Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | X60008EIS8-50T1.pdf | |
| UC3845DTRG4 | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 14-SOIC | UC3845DTRG4.pdf | |
| CHL8314CRT | - Controller, DDR, Intel VR11.1 Voltage Regulator IC 1 Output 48-QFN (7x7) | CHL8314CRT.pdf |