| Manufacturer Part Number: | CDLL4728A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.3V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4728A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4728A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.3V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4728A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4728A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4728A is new and unused, you can buy CDLL4728A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4728A.
| SMZJ3794AHE3/5B | Zener Diode 16V 1.5W ±10% Surface Mount DO-214AA (SMBJ) | SMZJ3794AHE3/5B.pdf | |
| PHM30NQ10T,518 | MOSFET N-CH 100V 37.6A 8HVSON | PHM30NQ10T,518.pdf | |
| ZL30310GKG2 | IC TIMING-OVER-PACKET 256TEBGA-2 | ZL30310GKG2.pdf | |
| SY89429AZH | IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC | SY89429AZH.pdf | |
| LTC6994CDCB-1#TRPBF | Delay Line IC Programmable 8 Tap 1µs ~ 33.6s 6-WFDFN Exposed Pad | LTC6994CDCB-1#TRPBF.pdf | |
| 8N4SV75KC-0072CDI | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0072CDI.pdf | |
| X9317ZV8I-2.7 | Digital Potentiometer 1k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-TSSOP | X9317ZV8I-2.7.pdf | |
| PCA9665PW,118 | I²C Controller Parallel Interface 20-TSSOP | PCA9665PW,118.pdf | |
| ADL5304ACPZ-RL | Logarithmic Converter IC Fiber Optics 32-LFCSP (5x5) | ADL5304ACPZ-RL.pdf | |
| SN761666DGKRG4 | IC AGC AMP FOR TV TUNER 8VSSOP | SN761666DGKRG4.pdf | |
| MC74AC574NG | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP | MC74AC574NG.pdf | |
| HIP1011CB | Hot Plug Controller 4 Channel CompactPCI™ 16-SOIC | HIP1011CB.pdf | |
| TPS40020PWPRG4 | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 16-HTSSOP | TPS40020PWPRG4.pdf |