| Manufacturer Part Number: | CDLL4732A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4732A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4732A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 8 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4732A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4732A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4732A is new and unused, you can buy CDLL4732A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4732A.
| SMS7621-092 | RF Diode Schottky - Anti-Parallel 50mA 75mW 0201 | SMS7621-092.pdf | |
| CZRB5374B-HF | Zener Diode 75V 5W ±5% Surface Mount SMB (DO-214AA) | CZRB5374B-HF.pdf | |
| 1N5355BE3/TR8 | Zener Diode 18V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5355BE3/TR8.pdf | |
| ALD212900PAL | MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP | ALD212900PAL.pdf | |
| PIC16F1618-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 20-SSOP | PIC16F1618-I/SS.pdf | |
| R7FS124763A01CNB#AC0 | ARM® Cortex®-M0+ Synergy S1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-HWQFN (8x8) | R7FS124763A01CNB#AC0.pdf | |
| PIC24FV32KA301T-I/SO | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 20-SOIC | PIC24FV32KA301T-I/SO.pdf | |
| MPC850VR50BU | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 256-PBGA (23x23) | MPC850VR50BU.pdf | |
| SN65LV1224DBR | 660Mbps Deserializer 1 Input 10 Output 28-SSOP | SN65LV1224DBR.pdf | |
| TJA1080ATS/2/T,118 | Automotive Interface 20-SSOP | TJA1080ATS/2/T,118.pdf | |
| LM4868MTE/NOPB | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 20-HTSSOP | LM4868MTE/NOPB.pdf | |
| ALD2704SAL | General Purpose Amplifier 2 Circuit Push-Pull, Rail-to-Rail 8-SOIC | ALD2704SAL.pdf | |
| THS4140IDGN | Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-MSOP-PowerPad | THS4140IDGN.pdf | |
| ONET3301PARGTR | Limiting Amplifier 1 Circuit Differential 16-QFN (3x3) | ONET3301PARGTR.pdf | |
| IDTVHD1900EVG | IC VIDEO PROCESSOR 128TQFP | IDTVHD1900EVG.pdf |