| Manufacturer Part Number: | CDLL4736A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 6.8V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4736A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4736A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.8V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4736A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4736A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4736A is new and unused, you can buy CDLL4736A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4736A.
| U2D-E3/52T | DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA | U2D-E3/52T.pdf | |
| T1635T-8T | TRIAC ALTERNISTOR 800V TO-220AB | T1635T-8T.pdf | |
| DDTB122LU-7-F | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 | DDTB122LU-7-F.pdf | |
| FDD7N25LZTM | MOSFET N-CH 250V 6.2A DPAK-3 | FDD7N25LZTM.pdf | |
| FQD8P10TM_SB82052 | MOSFET P-CH 100V 6.6A DPAK | FQD8P10TM_SB82052.pdf | |
| IRG7S313UTRLPBF | IGBT Trench 330V 40A 78W Surface Mount D2PAK | IRG7S313UTRLPBF.pdf | |
| LTC2267IUJ-14#PBF | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 40-QFN (6x6) | LTC2267IUJ-14#PBF.pdf | |
| DAC8871SPW | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 16-TSSOP | DAC8871SPW.pdf | |
| C161PILM3VCABXUMA1 | C166 C16xx Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 100-MQFP (14x20) | C161PILM3VCABXUMA1.pdf | |
| CD74HC192PWRG4 | IC PRESET SYNC 4-BIT HS 16TSSOP | CD74HC192PWRG4.pdf | |
| XC6122F718ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6122F718ER-G.pdf | |
| LP3891ET-1.8/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 800mA TO-220-5 | LP3891ET-1.8/NOPB.pdf |