| Manufacturer Part Number: | CDLL4737A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 7.5V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4737A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4737A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4737A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4737A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4737A is new and unused, you can buy CDLL4737A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4737A.
| MUR2510R | Diode Standard, Reverse Polarity 100V 25A Chassis, Stud Mount DO-4 | MUR2510R.pdf | |
| 1N4729AUR | Zener Diode 3.6V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB | 1N4729AUR.pdf | |
| NSBC144EPDXV6T5 | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 | NSBC144EPDXV6T5.pdf | |
| BFY90 | RF Transistor NPN 15V 25mA 1.4GHz 200mW Through Hole TO-72 | BFY90.pdf | |
| NP109N04PUK-E1-AY | MOSFET N-CH 40V 110A TO-263 | NP109N04PUK-E1-AY.pdf | |
| 8N3QV01KG-0064CDI | VCXO IC 106.25MHz, 100MHz, 106.25MHz, 100MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0064CDI.pdf | |
| AD5623RARMZ-5REEL7 | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 10-MSOP | AD5623RARMZ-5REEL7.pdf | |
| XC6SLX100-N3FGG676C | IC FPGA 480 I/O 676FBGA | XC6SLX100-N3FGG676C.pdf | |
| MB89697BPFM-G-230-BND | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89697BPFM-G-230-BND.pdf | |
| LM324DG | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | LM324DG.pdf | |
| THS4275DRBT | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SON Exposed Pad (3x3) | THS4275DRBT.pdf | |
| AD526AD | Programmable Gain Amplifier 1 Circuit 16-CDIP Side Brazed | AD526AD.pdf | |
| 74AHCT273D,118 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | 74AHCT273D,118.pdf | |
| W9825G6KH-6I | IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP | W9825G6KH-6I.pdf | |
| ICE2A0565FKLA1 | Converter Offline Flyback Topology 100kHz PG-DIP-8 | ICE2A0565FKLA1.pdf |